11 عادت افرد ناموفق!

1 1 1 1 1 امتیاز 5.00 (1 رأی)
گزارش خرابی لینک

 

11 عادت افرد ناموفق! - پایگاه اینترنتی دی ال سل

11 عادت افرد ناموفق!

عادت‌های بد شاید به نظر مشکل بزرگی به نظر نرسند اما می‌توانند تأثیر منفی زیادی بر زندگی و کارتان داشته باشند.
البته هیچ‌کس کامل نیست. در بیشتر موارد عادات بد فقط منجر به مشکلات کوچکی می‌شوند. پس اگر عادات شما هم از این دسته هستند، زیاد جای نگرانی ندارید.
گرچه در مواردی گرایش‌ها و عادات بد می‌توانند آرزوی موفق شدن شما را نابود کنند.


در ادامه ۱۱ عادت از افراد ناموفق را ذکر کرده‌ایم.

11 عادت افرد ناموفق! - پایگاه اینترنتی دی ال سلبقیه در ادامه مطلب...

۱- دهانتان را بسته نگه می‌دارید
سربه‌زیر هستید. با صدای بلند صحبت نمی‌کنید. از حدتان خارج نمی‌شوید. شاید انجام چنین کارهایی به نظر برسد که از خودتان محافظت می‌کنید، اما مانع پیشرفت شما می‌شود.
اگر احساس می‌کنید محیط کارتان باعث دلسردی کارکنان آن برای ابراز عقاید خود هستند، پس در چندان محیط خوبی کار نمی‌کنید؛ اما اگر این کارها فقط ناشی از رفتار خودتان است، پس متأسفانه درگیر یک عادت بسیار بد شده‌اید.

۲- بدقول هستید
البته بدقولی همیشه پیش می‌آید اما تأخیر همیشگی در انجام کار در هیچ شغل و حرفه‌ای وجه خوبی ندارد. بدقولی باعث می‌شود کسی به شما اعتماد نکند.
لاورا شاکر، با استفاده از تحقیقی در دانشگاه سان‌فرانسیسکو در همین رابطه نوشته است: «دیرکرد با ویژگی‌های شخصیتی همچون اضطراب و کمبود اعتمادبه‌نفس رابطه مستقیم دارد.»

۳- کینه به دل می‌گیرید
لازم نیست که قدم بزنید و آهنگ شادی را برای خود زمزمه کنید. طبیعی و نرمال است که افراد خاصی در زندگی‌تان را دوست نداشته باشید.
اما کینه عمیق به دل گرفتن باعث تلف شدن وقت و انرژی باارزش شما است. مایک فیلون بر اساس یکی از مقالات پزشکی نوشته است که طبق مطالعات، کینه به دل گرفتن تأثیرات منفی بر سلامتی دارد. پس یاد بگیرید که فراموش کنید.

۴- شما پیرو هستید
پیروی کردن و وفق دادن تاکتیکی مناسب دوران راهنمایی بود؛ اما شما حالا عاقل، بالغ و شغلی دارید. این‌قدر نظرات دیگران برایتان مهم نباشد که با توجه به خوشایند آن‌ها تصمیم بگیرید. هر آنچه به صلاح خودتان است انجام بدهید.
اگر تمام‌ وقتتان را صرف همرنگ جماعت شدن بکنید، هیچوقت ویژگی‌های بارزتان به چشم نمی‌آید.

۵- بیش‌ازحد خرج می‌کنید
اگر پول همیشه در حال اذیت کردن جیب شماست که مجبورید آن را خرج کنید، در طولانی‌مدت با مشکلات جدی‌ مواجه خواهید شد. پس‌انداز کردن برای آینده مالی شما حیاتی است.

۶- کارتان را به تأخیر می‌اندازید
تأخیر در انجام کار می‌تواند باعث از بین رفتن وقت، پول و حتی منجر به از بین رفتن احترام اطرافیانتان شود.

۷- دروغ می‌گویید
این مورد بسیار ساده است. صادق باشید. با دروغ گفتن هرچه بیشتر در دروغ‌های بیشتری فرومی‌روید. این سیکل معیوب را درست کنید.
البته همه داستان‌هایی را شنیده‌ایم که فردی با دروغ و دغل به موفقیت‌های بسیاری رسیده است؛ اما این بدین معنا نیست که شما هم‌چنین کاری انجام دهید.

۸- غُر می‌زنید
نالیدن برای بعضی از افراد تبدیل به رقابت شده است. درست است که می‌گویند که حرفتان را برای مدت طولانی در دلتان نگه ندارید؛ اما این دلیل نمی‌شود که سر هر چیز کوچکی سر اطرافیانتان را با ناله کردن منفجر کنید.

۹- پل‌ها را می‌سوزانید
در زندگی و کار لازم است وقتی‌که طرف در آن‌سوی پل برای شما مضر است آن پل را بسوزانید؛ اما این کار باید استثناء باشد نه یک قانون همیشگی. وقتی‌که از مراحل مختلف کار وزندگی‌تان عبور می‌کنید، ارتباط خود را با افراد سابق قطع نکنید.
چنین کاری بعدها به‌شدت به ضرر شما تمام می‌شود.

۱۰- مراقب خودتان نیستید
شما موفق‌ترین فرد دنیا هم باشید، اما وقتی‌که سالم نیستید هیچ فایده‌ای ندارد. اجازه ندهید که استرس باعث شود ورزش، تغذیه مناسب را فراموش کنید. دیر یا زود انجام ندادن آن کارها باعث می‌شود شمارا از کار وزندگی بیندازد.

۱۱- زبان بدن (Body Language) خوبی ندارید.
زبان بدن در فهم دیگران از ما تأثیر بزرگی می‌گذارد، حتی بیش از حرف‌هایی که به آن‌ها می‌زنیم.
به همین دلیل زبان بدن نامناسب مانند حالت ایستادن بد، شمارا بسیار ناموجه جلوه می‌دهد. با چنین کاری حتی بیش از آن‌که دهانتان را بازکنید از چشم طرف مقابل افتاده‌اید.

منبع:زومیت

اگر مطلب مفید بود آن را به اشتراک بگذارید:

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
11 عادت افرد ناموفق! - 5.0 out of 5 based on 1 vote

نظرات شما

با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود خدمات رسانی پایگاه اینترنتی دی ال سل نقش کاملا موثری ایفا می کنند لذا صمیمانه از شما خواهشمندیم با عنایت به حدیث «مومن آیینه مومن است»، شما نیز آیینه ما باشید و با یادآوری نقاط ضعف و قوت پایگاه اینترنتی دی ال سل، ما را از این امر محروم نفرمایید.

چند نکته مهم:
• نظرات شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت منتشر خواهد شد.
• نظرات تکراری و تبلیغاتی، تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• در صورتی که نظر شما نیاز به پاسخ دارد، پاسخ خود را در ذیل همان موضوع دنبال فرمایید.


کد امنیتی
تازه کردن

آدرس تلگرام ما - پایگاه اینترنتی دی ال سل

مشخصات و آدرس سایت Site Profile

وبسایت www.dlsell.ir
پشتیبانی: support@dlsell.ir
تماس با ما: contact@dlsell.ir
راهنمایی: help@dlsell.ir
وب مستر: webmaster@dlsell.ir

کانال آموزشی و خرید در تلگرام
logo-samandehi